Tragické prvenství útoku v Las Vegas: nejvyšší počet obětí střelby v historii USA

Policie na místě činu, ke střelbě došlo v jižní části bulváru Strip. | Zdroj: Reuters

Více než 50 mrtvých a přes 400 zraněných - taková je dosavadní bilance útoku, ke kterému došlo v noci na pondělí v Las Vegas. Incident se tak zařadil na nejvyšší příčku tragického žebříčku - ještě žádný podobný útok si v USA nevyžádal tolik obětí a zraněných.

Tento článek je více než rok starý.

Las Vegas (Aktualizováno: 15:53 2. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec, který v noci na pondělí útočil v Las Vegas a kterého následně policie zneškodnila, má na svědomí minimálně 50 obětí a přes 400 zraněných. Útok se tak co do počtu obětí zařadil před doposud nejhorší útok, ke kterému došlo loni v červnu v gay klubu v Orlandu na Floridě. 

 Střelba na území USA:

  • Při útoku v gay klubu Pulse v Orlandu zemřelo 50 lidí včetně útočníka, 53 lidí bylo zraněno. FBI útočníka tehdy identifikovala jako devětadvacetiletého amerického občana Omara Mateena, který se narodil v USA, jeho rodiče jsou ale z Afghánistánu. 
  • Celkem 32 lidí zemřelo 16. dubna 2007 při střelbě ve Virginském polytechnickém institutu vraždil třiadvacetiletý student z Jižní Koreje Čo Sung-hu. Střelec poté spáchal sebevraždu.

Střelba v Las Vegas si vyžádala nejméně 50 mrtvých a přes 200 zraněných. Střílel 64letý muž, oznámila policie

Číst článek

  • Dvacet sedm obětí zahynulo 14. prosince 2012 na základní škole v Newtownu, tehdy dvacetiletý Adam Lanza postřílel 20 dětí ve věku šest až sedm let a šest dospělých. Předtím zastřelil svou matku v jejich rodinném domě a nakonec sebe.

  • Třináct mrtvých si 3. dubna 2009 vyžádala střelba ve středisku pro imigranty v Binghamtonu v americkém státě New York. Pachatel, naturalizovaný imigrant z Číny, se zastřelil.

  • Stejný počet mrtvých si vyžádal útok 5. listopadu 2009. Masakr na základně americké armády v texaském Fort Hoodu měl na svědomí major a armádní psychiatr Nidal Malik. V roce 2013 byl odsouzen k trestu smrti.

  • Třináct lidí zahynulo i 20. dubna 1999, tehdy dva osmnáctiletí mladíci vešli do střední školy Columbine na předměstí Littleton amerického města Denver a palbou do studentů a profesorů ve školní knihovně usmrtili 13 lidí a 20 osob zranili, některé těžce; poté spáchali sebevraždu.

  • Celkem 12 lidí zemřelo 2. prosince 2015 při střelbě v budově úřadu sociálních služeb v kalifornském městě San Bernardino, za níž byl odpovědný radikál Syed Farook se svou ženou. Oba při přestřelce zahynuli.

  • Stejný počet mrtvých si vyžádal útok 19. července 2012. Tehdy maskovaný střelec James Holmes při premiéře nového filmu o Batmanovi Temný rytíř povstal postřílel v kině na předměstí Denveru v Coloradu 12 lidí. Holmes byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

  • Dvanáct lidí zemřelo 16. září 2013, když v budově amerického vojenského námořnictva ve Washingtonu střílel bývalý příslušník záloh vojenského námořnictva Aaron Alexis (34). Policie ho zabila.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme