Tragické prvenství útoku v Las Vegas: nejvyšší počet obětí střelby v historii USA

Policie na místě činu, ke střelbě došlo v jižní části bulváru Strip. | Zdroj: Reuters

Více než 50 mrtvých a přes 400 zraněných - taková je dosavadní bilance útoku, ke kterému došlo v noci na pondělí v Las Vegas. Incident se tak zařadil na nejvyšší příčku tragického žebříčku - ještě žádný podobný útok si v USA nevyžádal tolik obětí a zraněných.

Las Vegas (Aktualizováno: 15:53 2. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec, který v noci na pondělí útočil v Las Vegas a kterého následně policie zneškodnila, má na svědomí minimálně 50 obětí a přes 400 zraněných. Útok se tak co do počtu obětí zařadil před doposud nejhorší útok, ke kterému došlo loni v červnu v gay klubu v Orlandu na Floridě. 

 Střelba na území USA:

  • Při útoku v gay klubu Pulse v Orlandu zemřelo 50 lidí včetně útočníka, 53 lidí bylo zraněno. FBI útočníka tehdy identifikovala jako devětadvacetiletého amerického občana Omara Mateena, který se narodil v USA, jeho rodiče jsou ale z Afghánistánu. 
  • Celkem 32 lidí zemřelo 16. dubna 2007 při střelbě ve Virginském polytechnickém institutu vraždil třiadvacetiletý student z Jižní Koreje Čo Sung-hu. Střelec poté spáchal sebevraždu.

Střelba v Las Vegas si vyžádala nejméně 50 mrtvých a přes 200 zraněných. Střílel 64letý muž, oznámila policie

Číst článek

  • Dvacet sedm obětí zahynulo 14. prosince 2012 na základní škole v Newtownu, tehdy dvacetiletý Adam Lanza postřílel 20 dětí ve věku šest až sedm let a šest dospělých. Předtím zastřelil svou matku v jejich rodinném domě a nakonec sebe.

  • Třináct mrtvých si 3. dubna 2009 vyžádala střelba ve středisku pro imigranty v Binghamtonu v americkém státě New York. Pachatel, naturalizovaný imigrant z Číny, se zastřelil.

  • Stejný počet mrtvých si vyžádal útok 5. listopadu 2009. Masakr na základně americké armády v texaském Fort Hoodu měl na svědomí major a armádní psychiatr Nidal Malik. V roce 2013 byl odsouzen k trestu smrti.

  • Třináct lidí zahynulo i 20. dubna 1999, tehdy dva osmnáctiletí mladíci vešli do střední školy Columbine na předměstí Littleton amerického města Denver a palbou do studentů a profesorů ve školní knihovně usmrtili 13 lidí a 20 osob zranili, některé těžce; poté spáchali sebevraždu.

  • Celkem 12 lidí zemřelo 2. prosince 2015 při střelbě v budově úřadu sociálních služeb v kalifornském městě San Bernardino, za níž byl odpovědný radikál Syed Farook se svou ženou. Oba při přestřelce zahynuli.

  • Stejný počet mrtvých si vyžádal útok 19. července 2012. Tehdy maskovaný střelec James Holmes při premiéře nového filmu o Batmanovi Temný rytíř povstal postřílel v kině na předměstí Denveru v Coloradu 12 lidí. Holmes byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

  • Dvanáct lidí zemřelo 16. září 2013, když v budově amerického vojenského námořnictva ve Washingtonu střílel bývalý příslušník záloh vojenského námořnictva Aaron Alexis (34). Policie ho zabila.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme