Tragický omyl amerického policisty: krucifix si spletl se zbraní

Tragicky skončila noční procházka postaršího muže trpícího demencí. Policista ho omylem zastřelil, jelikož krucifix, který držel v ruce, považoval za zbraň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U kalifornského města Bakersfield zastřelil v pondělí policista třiasedmdesátiletého muže trpícího demencí. Francisca Sernu, který se krátce po půlnoci vydal na procházku, nahlásil na tísňovou linku neznámý člověk, který zpozoroval jeho nezvyklé chování.

Podle tamního policejního šéfa volali na linku ještě dva další lidé s tvrzením, že je ozbrojen. Na místo přivolaný policista proto vyzval Sernu, aby zastavil a vyndal ruce z kapes. Stařec však výzvu ignoroval a šel dále směrem k policistovi, který na něj vystřelil.

Sernova rodina označuje policistovo jednání za vraždu a chce nezávislé vyšetřování. Hodlá se obrátit i na ministerstvo spravedlnosti.

„Je těžké připustit, že život našeho otce skončil tak brutálně, tak náhle a s tak nadbytečným násilím. S naším otcem zacházeli jako se zločincem," uvedla Sernova rodina v prohlášení. Podle syna Rogelia trpěl někdy otec nespavostí a někdy se vydával na krátké procházky. „Minulou noc vyrazil na tu poslední," uvedl lakonicky syn zastřeleného muže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme