Trajekty uvízlé v ledu Baltského moře byly uvolněny

Situace zhruba padesáti lodí, které včera večer uvěznil led v Baltském moři východně od Švédska, se postupně zlepšuje. Trajekty s cestujícími již byly z dramatické situace vysvobozeny a záchranné akce dále pokračují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trajekt v Baltském moři | Foto: Scandlines

Více než polovina postižených plavidel byla v dopoledních hodinách stále ještě v sevření ledových ker a neschopná další plavby. Na pomoc se jim vydal další ledoborec, avšak vyprošťování plavidel ještě nějakou dobu potrvá. Příznivou zprávou je i zlepšení počasí v okolí Stockholmu, podmínky v severnějších oblastech kolem Sundsvallu však budou i nadále velmi tvrdé.

Podle Švédského úřadu pro námořní dopravu mohli kapitáni dotyčných plavidel nezvyklé situaci a ohrožení stovek lidských životů sami předejít, kdyby byli dbali doporučení této instituce. Pro některé cestující byla noc na dnešek o to znepokojivější, že k incidentům došlo nedaleko míst ztroskotání trajektu Estonia před šestnácti lety.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme