Třetí ruský konvoj s humanitární pomocí dorazil do Doněcku

Na východní Ukrajinu dnes ráno dorazil v pořadí už třetí ruský konvoj s humanitární pomocí. Podle Moskvy přivezl do Doněcku na 2 tisíce tun nákladu. V Minsku mezitím Kyjev a separatisté uzavřeli další dohodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva vypravila do krizové oblasti v pořadí už třetí konvoj (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Konvoj asi 200 kamionů podle Moskvy přivezl jídlo, léky, generátory a teplé oblečení.

Nákladní auta na hranicích nezkontroloval Červený kříž, ani ukrajinští pohraničníci. A to přes to, že to ruská strana údajně nabízela.

Vyslání třetího konvoje avizoval před třemi dny ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který argumentoval, že humanitární situace v konfliktní oblasti zůstává katastrofální.

Ke zlepšení by měla přispět také dohoda, kterou se po devíti hodinách tvrdého vyjednávání podařilo uzavřít zástupcům Kyjeva a proruských separatistů.

"Do 24 hodin od přijetí této dohody nesmí být u kontaktní linie žádné zbraně těžkého kalibru. A to v minimální vzdálenosti 15 kilometrů na obou stranách," řekl bývalý ukrajinský prezident a hlavní vyjednavač Kyjeva, Leonid Kučma.

Proruští separatisté a ukrajinská armáda stáhnou těžké zbraně o 30 kilometrů, dohodli se v Minsku

Číst článek


Zvětšit mapu

Nad Doněckem se opět vznáší dým. K několika explozím došlo v chemičce

Číst článek

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme