Třetí summit Kim-Mun. Vůdci Severní a Jižní Koreje se opět setkají v září v Pchjongjangu

Příští vnitrokorejský summit se uskuteční v září v severokorejské metropoli Pchjongjangu. Podle jihokorejské agentury Jonhap se na tom dnes dohodli vyjednavači v Pchanmundžomu v demilitarizovaném pásmu mezi KLDR a Jižní Koreou.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V objetí: vůdci Severní (vlevo) a Jižní Koreje během svého setkání letos v květnu. | Zdroj: Reuters

Severní a Jižní Korea se na dubnovém summitu zavázaly, že ještě letos na podzim uskuteční příští schůzku. Severokorejský diktátor Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se již letos setkali v dubnu i v květnu.

Jih proti Severu, čipy proti uhlí. Porovnejte si úspěchy i pády KLDR a Jižní Koreje

Číst článek

Obě země deklarovaly zájem na tom, aby ještě letos mohla být podepsána mírová dohoda, která by nahradila smlouvu o příměří, jíž skončila korejská válka let 1950-53. Pchjongjang a Soul také slíbily, že budou pracovat na úplném odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova.

Pondělní stručné oznámení o konání třetího letošního summitu neobsahuje žádné další podrobnosti. Neupřesňuje datum, přestože se na něm podle severokorejského zástupce delegace v Pchanmundžomu dohodly. Nepraví se v něm ani nic o způsobu, jakým by Severní a Jižní Korea chtěly dosáhnout vytčených cílů, tedy mírové dohody a jaderného odzbrojení.

Uspořádat schůzku v demilitarizovaném pásmu navrhl minulý týden Pchjongjang. Členy delegací byli z obou stran politici, kteří se zabývají vnitrokorejskými styky a hospodářskou spoluprací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme