Tři američtí lékaři obětí útoku v Jemenu

Tři americké lékaře-misionáře zabil a jednoho zranil islámský terorista, který zaútočil v nemocnici v jemenském městě Džibla. Útočník ozbrojený samopalem Kalašnikov přišel do nemocnice s fiktivním zraněním ruky ve chvíli, kdy měli lékaři pracovní schůzku. Policie pachatele zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jemenští policisté | Foto: ČTK/EPA

"Naši misionáři působí v tomto regionu už 35 let, nikdo nečekal, že se nemocnice stane cílem útoku," řekla mluvčí Mezinárodního misijního úřadu se sídlem v Richmondu. Misionářská společnost, šokovaná tímto útokem, však zatím nemíní své lidi z Jemenu odvolat. Americké úřady vyzvaly občany Spojených států působící v Jemenu, který je považován za ráj islámských extremistů, k ostražitosti.

Jemen se po loňském 11. září sice zařadil mezi spojence USA v boji proti mezinárodnímu terorismu, jeho centrální vláda je však slabá a na mnoha místech stále působí různé frakce islámských extremistů, většinou spolubojovníků Usámy bin Ládina.

Marika Táborská, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme