Tři desítky zraněných při útoku na policii v centru Istanbulu

Počet zraněných po sebevražedném atentátu v centru Istanbulu se zvýšil na 32, 15 z nich byli policisté. Výbuch na Taksimském náměstí mířil právě proti policii. Nálož totiž vybuchla v místě, kde mají stanoviště policejní jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebevražedný atentátník v centru Istanbulu zranil nejméně 22 lidí | Zdroj: ČTK

Většinu raněných propustili lékaři po vyšetření v nemocnici domů. Policie Taksimské náměstí na celý den uzavřela a okolí výbuchu prohledávala. V blízkosti mrtvého sebevražedného atentátníka našli vyšetřovatelé ještě další nevybuchlé nálože, které zneškodnili.

Podle vyjádření šéfa istanbulské policie chtěl útočník bombu odpálit v autobuse plném policistů. Nálož ale vybuchla dříve než plánoval.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Podle tureckých médií za ním nejspíš stojí kurdští separatisté, kteří podobné útoky spáchali už v minulosti. V neděli navíc skončilo příměří, které přívrženci kurdské Strany pracujících vyhlásili před dvěma měsíci.

Igor Maňour, Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme