Tři desítky zraněných při útoku na policii v centru Istanbulu

Počet zraněných po sebevražedném atentátu v centru Istanbulu se zvýšil na 32, 15 z nich byli policisté. Výbuch na Taksimském náměstí mířil právě proti policii. Nálož totiž vybuchla v místě, kde mají stanoviště policejní jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebevražedný atentátník v centru Istanbulu zranil nejméně 22 lidí | Foto: ČTK/AP

Většinu raněných propustili lékaři po vyšetření v nemocnici domů. Policie Taksimské náměstí na celý den uzavřela a okolí výbuchu prohledávala. V blízkosti mrtvého sebevražedného atentátníka našli vyšetřovatelé ještě další nevybuchlé nálože, které zneškodnili.

Podle vyjádření šéfa istanbulské policie chtěl útočník bombu odpálit v autobuse plném policistů. Nálož ale vybuchla dříve než plánoval.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Podle tureckých médií za ním nejspíš stojí kurdští separatisté, kteří podobné útoky spáchali už v minulosti. V neděli navíc skončilo příměří, které přívrženci kurdské Strany pracujících vyhlásili před dvěma měsíci.

Igor Maňour, Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme