Tři králové ve Španělsku měli co dělat, aby letos malé děti nezklamali

Několikahodinové průvody plné alegorických vozů, pohádkové figurky a fantaskní bytosti. Takový byl tříkrálový předvečer ve Španělsku. I když za méně peněz, oblíbenou tradici si Španělé uchránili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tříkrálový pochod ve Španělsku | Foto: Ľubica Zlochová

Panenku Barbie, autíčko Barbie a ještě další dárky si objednala u Tří králů devítiletá Nuria. Její šestileté sestře Carle je jedno, co jí přinesou. Otec děvčat Juan přiznává, že tento rok budou trojkrálové nadílky v jejich rodině trochu skromnější.

„Tento rok si Tři králové nebudou moci dovolit rozhazovat,“ říká mladá Carmen. Její dcera je vrchol skromnosti, prý si letos přála jen jednu hračku. A jednu hračku - požárnické auto -odnesla dokonce dcera do sbírky pro chudé děti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tříkrálové nadílce ve Španělsku mluvila v Ranním Radiožurnálu spolupracovnice ČRo Lubica Zlochová

Malý Pedro si kromě PlayStationu přál hned několik elektronických hraček. Jeho otec ho ale usměrňuje: „To všechno ti nepřinesou. Je toho moc.“

Dědeček Pedra si přeje zdraví a ještě pár roků vidět, jak rostou jeho vnoučata. Babička přidá ještě osobní informaci: „Dnes je to 50 let, co jsme se tady s manželem poznali. Přesně během tříkrálového průvodu. A 45 roků jsme manželé,“ říká.

Španělské děti rozbalují vánoční dárky od Tří králů právě dnes, 6. ledna.

Slavit se zřejmě nebude v rodině šestiletého chlapce, kterého včera v Malaze přejel alegorický vůz.

Ľubica Zlochová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme