Tři lidé zahynuli při přestřelce v americkém Colorado Springs. Útočník je ve vazbě

Dva civilisté a jeden policista zemřeli při střelbě v americkém Colorado Springs. Dalších nejméně devět lidí převezly sanitky se zraněním do nemocnice. Útočník se skrýval několik hodin v budově ústavu pro plánované rodičovství. Policie ho následně zadržela. Zároveň z kliniky evakuovala množství lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela střelce, který v americkém Colorado Springs postřelil nejméně 11 lidí

Policie zadržela střelce, který v americkém Colorado Springs postřelil nejméně 11 lidí | Zdroj: Reuters

O bilanci obětí informovala krátce po zásahu členka policejního oddělení v Coloradu Catherine Buckleyová:

„Při této tragické události bohužel zahynuli dva civilisté a jeden člen policejního sboru. Zabitý policista sloužil na Univerzitě Colorado tady v Colorado Springs. Do zásahu se zapojil poté, co zazněly první zprávy o střelbě.“

Úřady zatím nepotvrdily, jestli byla cílem útočníka právě klinika, která se mimo jiné zabývá umělým oplodněním a potraty. Ty totiž vzbuzují ve většině Spojených států velké kontroverze.

„Slyšeli jsme výstřely a viděli policisty, jak přijíždí přes parkoviště. Pak jsme viděli, jak se policisti před střelbou skrývají za autem. A pak jednoho policistu zasáhl výstřel a padnul k zemi,“ popsala televizi CNN události jedna ze svědkyň přestřelky.

Policejní tým po zásahu zůstal na místě a zjišťuje, jestli ozbrojenec do budovy nevnesl bombu nebo jiný nebezpečný předmět.

Policie kvůli střelbě uzavřela okolní ulice i nedaleké obchodní centrum.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme