Tři lidé zahynuli při přestřelce v americkém Colorado Springs. Útočník je ve vazbě

Dva civilisté a jeden policista zemřeli při střelbě v americkém Colorado Springs. Dalších nejméně devět lidí převezly sanitky se zraněním do nemocnice. Útočník se skrýval několik hodin v budově ústavu pro plánované rodičovství. Policie ho následně zadržela. Zároveň z kliniky evakuovala množství lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela střelce, který v americkém Colorado Springs postřelil nejméně 11 lidí | Zdroj: Reuters

O bilanci obětí informovala krátce po zásahu členka policejního oddělení v Coloradu Catherine Buckleyová:

„Při této tragické události bohužel zahynuli dva civilisté a jeden člen policejního sboru. Zabitý policista sloužil na Univerzitě Colorado tady v Colorado Springs. Do zásahu se zapojil poté, co zazněly první zprávy o střelbě.“

Úřady zatím nepotvrdily, jestli byla cílem útočníka právě klinika, která se mimo jiné zabývá umělým oplodněním a potraty. Ty totiž vzbuzují ve většině Spojených států velké kontroverze.

„Slyšeli jsme výstřely a viděli policisty, jak přijíždí přes parkoviště. Pak jsme viděli, jak se policisti před střelbou skrývají za autem. A pak jednoho policistu zasáhl výstřel a padnul k zemi,“ popsala televizi CNN události jedna ze svědkyň přestřelky.

Policejní tým po zásahu zůstal na místě a zjišťuje, jestli ozbrojenec do budovy nevnesl bombu nebo jiný nebezpečný předmět.

Policie kvůli střelbě uzavřela okolní ulice i nedaleké obchodní centrum.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme