Tři mrtví na Blízkém Východě

Navzdory diplomatickým snahám o ukončení izraelsko-palestinských násilností propukly na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy prudké střety mezi oběma stranami. Podle nemocničních zdrojů při nich izraelští vojáci zastřelili tři mladé Palestince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při potyčkách u města Kalkílija na západním břehu dvě kulky zasáhly srdce dvacetiletého palestinského demonstranta. Při stejném střetu byli dva Palestinci postřeleni ostrou municí. Nedaleko města Džanín Izraelci zastřelili patnáctiletého palestinského chlapce. U města Rafáh na jihu pásma Gazy byl zabit dvaadvacetiletý Palestinec.

Za dva měsíce palestinsko-izraelských srážek bylo usmrceno zhruba 270 osob, včetně izraelského osadníka zastřeleného dnes na západním břehu Jordánu palestinskými ozbrojenci. Potyčky se dnes vystupňovaly v Ramalláhu, Betlémě a v Chán Junisu v pásmu Gazy. Podle svědků při srážkách v Chán Júnisu, Nábulusu a Džanínu bylo zraněno kolem 20 osob.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme