Tři mrtví na Blízkém Východě

Navzdory diplomatickým snahám o ukončení izraelsko-palestinských násilností propukly na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy prudké střety mezi oběma stranami. Podle nemocničních zdrojů při nich izraelští vojáci zastřelili tři mladé Palestince.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při potyčkách u města Kalkílija na západním břehu dvě kulky zasáhly srdce dvacetiletého palestinského demonstranta. Při stejném střetu byli dva Palestinci postřeleni ostrou municí. Nedaleko města Džanín Izraelci zastřelili patnáctiletého palestinského chlapce. U města Rafáh na jihu pásma Gazy byl zabit dvaadvacetiletý Palestinec.

Za dva měsíce palestinsko-izraelských srážek bylo usmrceno zhruba 270 osob, včetně izraelského osadníka zastřeleného dnes na západním břehu Jordánu palestinskými ozbrojenci. Potyčky se dnes vystupňovaly v Ramalláhu, Betlémě a v Chán Junisu v pásmu Gazy. Podle svědků při srážkách v Chán Júnisu, Nábulusu a Džanínu bylo zraněno kolem 20 osob.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme