Tři mrtví po útoku Palestinců, Izrael odpověděl tanky

Nejméně tři Izraelci zahynuli ve čtvrtek večer ve čtvrtek zahynuli a dva další utrpěli zranění při útoku palestinských aktivistů na kolonu civilních vozidel v pásmu Gazy. Tanky izraelské armády pak ráno odpověděly útokem na palestinskou vesnici Sajdá na západním břehu Jordánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Foto: FAS

Palestinci zahájili na kolonu vozidel včetně jednoho autobusu střelbu mezi osadou Necarim a přechodem Karni, který spojuje pásmo Gazy a izraelské území. Ve chvíli, kdy izraelská armáda nasadila na místo incidentu tank, vybuchla pod ním pumová nálož. K útoku se podle arabského vysílání britského rozhlasu BBC přihlásily takzvané Saláhudínovy brigády, ozbrojené křídlo Hnutí lidového hnutí odporu.

Izrael označil atentát za další z teroristických útoků, za které nese odpovědnost prezident autonomie Jásir Arafat. Podle izraelské vlády Arafat nepřijal kroky potřebné k zastavení násilí. Arabští analytici považují atentát za důsledek údajné izraelské agrese a přetrvávající okupace palestinských území.

Ráno tanky izraelské armády zaútočily na palestinskou vesnici Sajdá na západním břehu Jordánu. Izraelci tam zabili jednoho palestinského bojovníka a druhého zajali. Vzápětí po útoku sice do pásma Gazy vjela kolona obrněných vozidel doprovázená buldozery, což většinou znamená boření budov využívaných Palestinci, o výsledcích této akce se zatím není neví.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme