Tři mrtví při atentátu na západním břehu Jordánu

Tři osoby zahynuly a přibližně 20 utrpělo zranění při palestinském sebevražedném atentátu v židovské osadě Ariel na západním břehu Jordánu. Mezi oběťmi jsou především vojáci. Izraelská armáda zároveň pokračovala v bezpečnostní operaci ve městě Džanínu na západním břehu Jordánu. Izraelští vojáci zatýkali Palestince podezřelé ze spoluúčasti na atentátu ve městě Hadera, při kterém bylo před několika dny zabito 14 Izraelců. Izraelští vojáci dosud zatkli 41 Palestinců, kteří měli napomoci provedení atentátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

napětí na palestinských územích | Foto: ČTK/AP

Jeho pachatelé měly vyrazit k útoku právě tam. V Džanínu, jak ve městě, tak v uprchlickém táboře je za posledních šest měsíců bezprecedentní množství izraelských vojáků a těžké vojenské techniky. Podle neoficiálních vyjdáření příslušníků izraelské armády může tato operace trvat dlouho, dokud to bude potřeba ve městě, které je podle Izraele metropolí teroristů na západním břehu Jordánu. Podle palestinských zdrojů operace úplně ochromila celou oblast a znemožňuje jak zásobování, tak poskytování zdravotnické pomoci. Palestinci také obviňují izraelskou armádu, že vojáci před časem při zásahu proti radikálům v uprchlickém táboře v Džanínu zabili desítky až stovky lidí.

Tři osoby zahynuly a přibližně 20 utrpělo zranění při palestinském sebevražedném atentátu v židovské osadě Ariel na západním břehu Jordánu. Podle starosty osady byli mezi oběťmi především vojáci, vracející se v této době na základnu. Izraelští představitelé obvinili z odpovědnosti za útok palestinskou samosprávu, která podle nich není schopna proti teroristickým útokům účinně zakročit.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme