Tři mrtví při atentátu v Madridu

Při výbuchu v jedné ze čtvrtí na severu Madridu přišli o život tři lidé a deset jich bylo zraněno. Oznámil to mluvčí záchranářů s tím, že zdravotní stav jednoho zraněného je vážný. Španělský rozhlas tvrdí, že šlo o atentát, který spáchala separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda ETA. Exploze rozbila mnoho okenních tabulek a nejméně čtyři automobily začaly hořet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři osoby, které zemřely, prý byly v jednom automobilu, který úplně shořel. Soudní zdroj sdělil, že jedním z mrtvých je soudce vojenského senátu španělského Nejvyššího soudu José Francisco Querol. Spolu s ním prý přišel o život jeho řidič a tělesný strážce. Nálož explodovala poblíž Arturo Soria Avenue, jedné z nejrušnějších madridských ulic. Výbuchem bylo zasaženo asi 30 automobilů, z nichž některé začaly hořet, a jeden autobus.

Teroristická organizace španělských Basků ETA už 32 let bojuje za nezávislý baskický stát a za tu dobu zabila více než 800 lidí. Letos až do dnešního atentátu připravila o život 16 osob.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme