Tři mrtví při atentátu v Madridu

Při výbuchu v jedné ze čtvrtí na severu Madridu přišli o život tři lidé a deset jich bylo zraněno. Oznámil to mluvčí záchranářů s tím, že zdravotní stav jednoho zraněného je vážný. Španělský rozhlas tvrdí, že šlo o atentát, který spáchala separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda ETA. Exploze rozbila mnoho okenních tabulek a nejméně čtyři automobily začaly hořet.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři osoby, které zemřely, prý byly v jednom automobilu, který úplně shořel. Soudní zdroj sdělil, že jedním z mrtvých je soudce vojenského senátu španělského Nejvyššího soudu José Francisco Querol. Spolu s ním prý přišel o život jeho řidič a tělesný strážce. Nálož explodovala poblíž Arturo Soria Avenue, jedné z nejrušnějších madridských ulic. Výbuchem bylo zasaženo asi 30 automobilů, z nichž některé začaly hořet, a jeden autobus.

Teroristická organizace španělských Basků ETA už 32 let bojuje za nezávislý baskický stát a za tu dobu zabila více než 800 lidí. Letos až do dnešního atentátu připravila o život 16 osob.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme