USA 0:1 Česko

Tři roky vězení za pořad o předmanželském sexu: egyptský soud potrestal televizní moderátorku

Moderátorku egyptské televize Al-Nahar odsoudili na tři roky do vězení za to, že ve vysílání mluvila o předmanželském sexu a způsobech, jak otěhotnět mimo manželství. Podle úřadů tím ohrozila veřejnou mravnost a základy, na nichž stojí egyptská společnost. O případu Doá Salahové informovala v pátek BBC.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptská televizní moderátorka Doá Salahová. | Foto: Repro Asory House, Youtube

Moderátorka Doá Salahová se ve svém pořadu na egyptské televizní stanici Al-Nahar ptala diváků, jaký mají názor na předmanželský sex.

Ve vysílání se zaměřila především na metody, jak otěhotnět mimo konvenční manželství. Hovořila mimo jiné o problematice umělého oplodnění; například o dárcovství spermatu, které, jak zdůraznila, je v západních zemích na rozdíl od Egypta obecně přijímané a legální.

Zmínila rovněž možnost sňatku pouze za účelem početí dítěte.

'Prostě se s tebou rozvedla, ty osle.' V Egyptě roste počet rozvodů

Číst článek

Jak připomíná BBC, společenská norma v konzervativním Egyptě sexuální vztahy mimo manželství odsuzuje, a reakce na odvysílaný pořad na sebe nedala dlouho čekat. 

Salahové nejprve na tři měsíce zakázali moderovat, načež přišlo úřední obvinění z ohrožování mravnosti - vystoupení Salahové představuje "hrozbu uspořádání egyptského života", uvedly úřady podle agentury EFE. 

Následoval soudní proces, který nad Salahovou vynesl verdikt tříletého odnětí svobody. Známá moderátorka musí navíc zaplatit 10 000 egyptských liber (v přepočtu přes 12 000 korun). 

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme