Tři tisíce filipínských vojáků pronásledují únosce

Drama únosu na Filipínách nekončí. Zatímco na ostrově Basilan pokračují ozbrojené střety mezi vojáky a stovkou povstalců z islámské skupiny Abu Sayaffa, vláda jmenovala vyjednavače, který má s rebely vést rozhovory. Nedaleko Manily byl navíc unesen důstojník amerického námořnictva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámští povstalci, kteří před týdnem unesli 2O turistů včetně tří Američanů z letoviska Dos Palmas, požadují stažení vládních jednotek z ostrova Basilan a zahájení jednání. V opačném případě prý rukojmí zabijí. Devíti zajatcům z původních dvaceti se v minulých dnech podařilo uprchnout, dva byli nalezeni mrtví. Ostatní jsou podle povstalců relativně v pořádku, až na Američana Martina Burnhama. Ten měl být zraněn do zad během bojů mezi armádou a únosci. Ozbrojené střety nadále pokračují a přibývá zabitých vojáků. Ti se totiž v džungli na Basilanu těžko orientují.

Jak Radiožurnálu řekl náš velvyslanec Stašek Slavický, situaci dále vyhrotilo zajetí důstojníka amerického námořnictva maoistickými rebely. Ten se spolu s dalšími vojáky účastnil cvičení v oblasti bývalé americké základny nedaleko hlavního města Manily. Příslušníci americké armády už zahájili záchrannou operaci za použití těžké vojenské techniky.

Marika Táborská, Terezie Zemánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme