Tribunál obžaloval dalšího Srba ze zločinů v Bosně

Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii v Haagu zahájil další velký proces. Obžaloval bosenského Srba Radovana Stankoviče ze znásilňování a dalších zločinů během války v Bosně. Stankovič patřil mezi 20 nejvíce hledaných lidí v souvislosti s tímto válečným konfliktem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní tribunál v Haagu | Foto: Česká televize

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v zemích Beneluxu Milan Fridrich, Stankovič byl členem elitního polovojenského oddílu, který se měl podílet na násilnostech během bosenské války. Je obviněn ze zločinů proti lidskosti, zotročování a znásilňování. Bývalý vojenský dobrovolník měl znásilňovat muslimské ženy a dívky držené v roce 1992 ve městě Foca.

Stankovič celou obžalobu odmítá a dnes nepřišel na první slyšení do soudní síně. Předseda haagského tribunálu proto zanesl do protokolu, že Stankovič se cítí nevinný, a zahájil přípravu procesu.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Obžaloba Stankoviče

Stankovič se tento týden stal druhým bosenským Srbem, který byl zadržen příslušníky SFOR v Bosně a převezen do Haagu. Vojáci mezinárodních sil ho v úterý dopadli při razii u východobosenského města Foca. Prvním je bývalý radní ze Srebrenice Miroslav Deronjič, obviněný z podílu na genocidě osmi tisíc muslimských mužů v tomto městě.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme