Třicet šest lidí se v Indii ušlapalo na nádraží při návratu z náboženské pouti

Indická slavnost Kumbh Mélá skončila tragédií. Na nádraží v Allahabádu, odkud se vraceli poutníci, zemřelo 36 lidí a desítky dalších se zranily. Lidé se doslova ušlapali v tlačenici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v Allahabádu v Indii

Nádraží v Allahabádu v Indii | Zdroj: Reuters

Nejmladší obětí se stala teprve osmiletá dívka, která cestovala s rodiči domů do Jabalpuru. Šestnáct z šestatřiceti obětí se ještě nepodařilo identifikovat.

Úřady vyšetřují, co způsobilo paniku, ve které se lidé na vlakovém nástupišti doslova umačkali. První informace mluvily o tom, že se pod lidmi propadla lávka vedoucí přes koleje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci na nádraží v Allahabátu mluví zvláštní zpravodaj v Indii Jaromír Marek

Ale vypadá to tak, že panika byla skutečně jenom reakcí na strkanici, kterou se snažili policisté marně regulovat. Mnohé z obětí navíc mohly přežít, lékařská pomoc ale přišla až po několika hodinách.

Nádraží v Allahabádu je už několik dní doslova přeplněné lidmi, kteří se vracejí z náboženské pouti. Jen během neděle se tam na jediném místě shromáždilo pět milionů lidí.

Že je situace na nádraží v Allahabátu naprosto chaotická, potvrzuje i zkušenost zvláštního zpravodaje ČRo Jaromíra Marka. „Z nádraží jsem naštěstí odjížděl krátce předtím, než k tragédii došlo. Tak přeplněné nádraží jsem ani tady v Indii nikdy neviděl. Lidé seděli, leželi dlouhé hodiny na nástupištích, kde čekali na vlaky, které mají ohromná zpoždění,“ popsal Marek.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme