Trnavský soud propustil na svobodu vraha z kontroverzního případu Cervanová

Na svobodu se předčasně dostane muž, který byl odsouzen za vraždu slovenské medičky Ludmily Cervanové před 32 lety. Jeden z nejkontroverznějších případů česko-slovenského soudnictví ukončil Nejvyšší soud v Bratislavě, když před dvěma lety poslal do vězení šest obžalovaných. Ti svoji vinu nikdy nepřiznali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Miroslav Panuška

Jako první opustí věznici Miloš Kocúr. On i jeho kolegové si odpykali dlouhé tresty během socialismu, po převratu se všichni dostali na svobodu a teprve rozhodnutím Nejvyššího soudu skončili za mřížemi znovu a musel si odsedět zbytek trestu.

Proti jejich odsouzení protestovaly desítky lidí a organizací, některá média dlouhodobě přinášela nové důkazy o jejich nevině a kritizovala údajně účelové rozhodování soudců.

Zavražděná a znásilněná studentka byla dcerou vysoce postaveného důstojníka a podle kritiků policie potřebovala někoho dostat do vězení. Ve věci se osobně angažoval i tehdejší prezident Gustáv Husák. Na základě případu vznikl i český film Bolero.

Související příspěvek:
Vina vrahů medičky Cervanové potvrzena

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme