Bývalý zaměstnanec ruské 'továrny trollů' promluvil. Potvrdil vměšování do amerických voleb

Zprávy o ruském ovlivňování veřejného mínění ve Spojených státech potvrdil BBC a ruské nezávislé televizi Dožď jeden z bývalých zaměstnanců tzv. trollí továrny v Petrohradě. Spojené státy minulý týden obvinily 13 ruských občanů – 12 zaměstnanců trollí továrny - z krádeže osobních údajů, bankovních podvodů a zasahování do amerických prezidentských voleb.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Marat Mindijarov pracoval dva měsíce v ruském oddělení Ústavu pro výzkum internetu, jak se oficiálně trollí továrna nazývala. Jak řekl televizi Dožď, jeho úkolem bylo denně napsat 135 komentářů, především v debatách o konfliktu na Ukrajině.

Do anglické sekce ho nepřijali, tam podle něj pracovali šiřitelé lží, kteří ovládali angličtinu na úrovni rodného jazyka.

Ti dostávali více peněz a měli šířit ruskou propagandu na sociálních sítích především ve Spojených státech. Po rozhovoru pro BBC Marata Mindijarova pod záminkou uložené bomby navštívila policie.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme