Tropická bouře Elsa má v Karibiku zatím tři oběti, nejvíc ničila Barbados. Florida vyhlásila stav nouze

Tropická bouře Elsa, která si v předchozích dnech vyžádala v Karibiku tři oběti, se přiblížila k jihovýchodu Kuby. Nyní ji provází vítr o rychlosti až 100 kilometrů v hodině. Elsa se v pátek stala prvním hurikánem sezóny v Atlantiku, poté zeslábla na tropickou bouři. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) by se mohla už v pondělí ráno místního času (odpoledne SELČ) projevit na Floridě.

Havana/Santo Domingo/Port-au-Prince Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Satelitní snímek tropické bouře Elsa z 2. července

Satelitní snímek tropické bouře Elsa z 2. července | Zdroj: Reuters

Zatímco v neděli na Haiti bouře Elsa nezpůsobila vážnější škody, v Dominikánské republice kvůli ní v sobotu zemřeli dva lidé - patnáctiletý chlapec a pětasedmdesátiletá žena, na oba v různých obcích spadly zdi zříceného domu. Jedno úmrtí v souvislosti s bouří hlásí úřady karibského ostrova Svatá Lucie.

Ve zřícené budově v Miami končí záchranné akce. Objekt se musí zdemolovat kvůli očekávané bouři

Číst článek

Než Elsa zeslábla, způsobila jako hurikán první kategorie rozsáhlé škody na několika karibských ostrovech. Jedním z nejhůře zasažených je Barbados, kde více než 1100 lidí hlásilo poškozené domovy, 62 domů se zcela zřítilo. Škody hlásí rovněž ostrovní stát Svatý Vincenc a Grenadiny.

Obavy z bouře panují na Floridě, kde guvernér vyhlásil stav nouze v 15 okresech, včetně okresu Miami-Dade, kde se minulý týden zřítila část bytového komplexu.

Zbylou část mnohapatrového domu se místní úřady chystají řízeně strhnout dříve, než Elsa dorazí. Proto také v sobotu záchranáři přerušili pátrací operace. V troskách bylo dosud nalezeno 24 obětí a 121 lidí se stále pohřešuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme