Houston zasáhla tropická bouře Imelda. Tisíce domácností jsou bez proudu, stovky letů byly zrušeny

Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci na pátek zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí texaského Houstonu, zaplavených po prudkých deštích tropické bouře Imelda. Místní letiště bylo uzavřeno, tisíce domácností jsou bez elektrického proudu a dva lidé přišli o život. Ve čtvrtek večer začala záplavová voda ustupovat, podle odhadů meteorologů napadl v části Texasu za 72 hodin více než metr vody.

Houston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tropická bouře Imelda | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

V Houstonu a okolí úřady vyhlásily stav ohrožení. „Jste-li ve škole, doma nebo v práci, zůstaňte tam. Jde o život,“ vzkázala na tiskové konferenci obyvatelům města Lina Hidalgová, zástupkyně místní samosprávy.

Vnučka maršála Koněva: Děda v Berlíně zabránil třetí světové válce. Srovnávat Hitlera se Stalinem nelze

Číst článek

Televizní záběry ukazovaly zatopené automobily na výpadovkách, záchranáři přepravovali obyvatele města z vodou ohrožených domů. Podle agentury AP bylo v Harris County, kde se nachází i Houston, evakuováno asi 1700 lidí. Zaplaveny byly také části jižní Louisiany.

Bez proudu je asi 100 000 lidí a zrušeno či odloženo bylo více než 900 letů z Houstonu. Na jihovýchodě Houstonu zemřel devatenáctiletý muž, který se dotkl elektrických drátů, když odváděl do bezpečí svého koně.

Další muž ve věku kolem 40 až 50 let zemřel podle soudce Eda Gonzalese v Harris County, když se se svou dodávkou pokoušel projet zaplavenou oblastí u mezinárodního letiště George Bushe. Na místě podle agentury AP byla voda hluboká více než dva metry.

Podle houstonského starosty bylo ale město na záplavy připraveno mnohem lépe než v roce 2017, kdy hurikán Harvey způsobil miliardové škody a zabil desítky lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme