Bouře Isaias zesílila na hurikán a žene se na Bahamy. V Karibiku už způsobila záplavy a výpady elektřiny

Tropická bouře Isaias v Karibiku zesílila poblíž Baham na hurikán. Informovalo o tom ve čtvrtek americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Bouře už způsobila výpadky elektřiny a záplavy v Portoriku a Dominikánské republice, informovala agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurikán na Portoriku (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Varování před hurikánem platí pro centrální a jihovýchodní části Baham. Hurikán je nyní přes 100 kilometrů od ostrova Great Inagua a doprovází ho vítr o rychlosti až 130 kilometru za hodinu.

Na Portoriku a v Dominikánské republice už živel způsobil výpadky elektřiny, záplavy a menší sesuvy půdy. Na Portoriku se některé ulice proměnily v řeky a bouře také vyvrátila několik stromů a sloupů elektrického a telefonního vedení. Nezačleněné území USA se přitom ještě zcela nevzpamatovalo z předchozích hurikánů a zemětřesení.

Hurikán by se měl přehnat přes Bahamy v pátek a v sobotu, kdy by se měl přiblížit i k Floridě. V částech souostroví jsou přitom ještě stále patrné stopy po loňském ničivém hurikánu Dorian.

#Isaias is now a hurricane based on data from the Air Force Hurricane Hunters. The intensity forecast shows a stronger storm than before, but the track forecast is unchanged. Go to hurricanes.gov for details.

06:09 – 31. 07. 2020

1286 1895

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme