Tropická bouře Isaac oddálila sjezd amerických republikánů

Tropická bouře Isaac zasáhla ostrovy na jih od Floridy a pokračuje dál na severozápad Spojených států. V nejbližších hodinách by měla zesílit na hurikán prvního stupně. Nové předpovědi ukazují, že střed bouře nakonec mine Floridský poloostrov a nad pevninu se dostane možná až v okolí New Orleansu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tropická bouře Isaac potrápila i Kubu - foto z nábřeží Havany | Zdroj: Reuters

Předpovědi ukazují, že tou dobou už by Isaac mohl mít sílu hurikánu druhého stupně, což znamená rychlost větru přes 170 kilometrů za hodinu.

K pobřeží Mexického zálivu dorazí bouře ve středu, už teď se ale na její příchod připravují lidé na ropných plošinách. Několik společností už začalo s evakuací, další se k ní chystají.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednodenním odložení republikánského sjezdu kvůli bouři Issac mluvil v Ranním Radiožurnálu zpravodaj Vít Pohanka

V cestě budoucího hurikánu leží celá řada těžebních plošin a výpadek se může dotknout až poloviny americké ropné produkce z mořského dna.

Těžba ropy v Mexickém zálivu se kvůli tropické bouři Isaac zastavila

Číst článek

Florida se nakonec přímému úderu bouře vyhne, i tak ji ale čekají silné deště a vítr. Republikáni zatím o den odložili svůj sjezd v Tampě, kde mají oficiálně nominovat Mitta Romneyho na prezidenta.

Před 4 lety také republikáni odložili o den konání sjezdu, protože tehdy ohrožoval hurikán New Orleans. Změnu bouře v hurikán 1. stupně vyhlašují meteorologové tehdy, pokud rychlost větru dosáhne po dobu jedné minuty rychlosti 104 kilometrů v hodině.

Špatné počasí narušilo také plány americké NASA, která musela zrušit start dvou satelitů z mysu Canaveral.


Zvětšit mapu

Milan Kopp, Vít Pohanka, Ondřej Himmer, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme