Tropická bouře Isaac zasáhne Haiti a Dominikánskou republiku

Dominikánská republika a Haiti se připravují na úder tropické bouře Isaac. Podle meteorologů přinesou přívalové deště na ostrov Hispaniola až padesát centimetrů srážek. Mohly by tak způsobit záplavy a sesuvy půdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tropická bouře Isaac se žene na Dominikánskou republiku a Haiti. Foto z 24. srpna 2012, 7:45 místního času | Zdroj: Reuters

Rozsáhlá tropická bouře Isaac postupuje Karibikem na západ. Úřady v Dominikánské republice proto nařídily evakuaci níže položených oblastí.

Na Haiti, kde je po ničivém zemětřesení z roku 2010 stále více než 300 tisíc lidí bez domova, připravují nouzové přístřešky.

Isaac by se o víkendu měl přesunout dále na Kubu. Podle zpřesněných předpovědí by ale neměl zesílit na úroveň hurikánu a ani by neměl zasáhnout Tampu na Floridě, kde na celostátním sněmu amerických republikánů vystoupí prezidentský kandidát Mitt Romney.

Tropická bouře už zkomplikovala předběžná slyšení s údajnými teroristy z 11. září na kubánském Guantánamu. Kvůli ohrožení bezpečnosti musela být zrušena.

Lubica Bergmanová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme