Floridu zasáhla bouře Mindy doprovázená vydatnými dešti. Napršet by mělo až 15 centimetrů srážek

Na severozápad Floridy přinesla v noci na čtvrtek vydatné deště tropická bouře Mindy. Zasáhnout má i části států Georgia a Jižní Karolína a může způsobit bleskové záplavy, uvedla ve čtvrtek agentura AP.

Miami (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře dorazila na pevninu v oblasti ostrova St. Vincent ve středu v noci. Ve čtvrtek by měla na severozápad Floridy a do částí jižní Georgie a Jižní Karolíny přinést 15 centimetrů srážek, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány.

Napříč zasaženou oblastí se mohou vyskytnout bleskové záplavy, lokální záplavy v městských oblastech nebo rozvodněné potoky.

Ve čtvrtek ráno byl střed bouře vzdálen zhruba 30 kilometrů východně od floridského města Tallahassee a posouvala se na severovýchod rychlostí kolem 30 kilometrů za hodinu. Doprovázel ji vítr o rychlosti 65 kilometrů za hodinu. Bouře se má následně přesunout do Atlantiku.

Varování před tropickou bouří platí v oblasti od floridského města Mexico Beach po řeku Steinhatchee na východě státu. Jde o oblast, která je vzdálená jen 500 kilometrů jižně od jižní Louisiany, na kterou na konci srpna udeřil hurikán Ida.

Region se stále vzpamatovává z následků ničivého hurikánu čtvrté kategorie. Jenom v Louisianě si vyžádal 26 obětí.

Mindy je 13. pojmenovanou bouří letošní rušné sezony hurikánů v oblasti Atlantiku. Podle experta na hurikány Phila Klotzbacha z Coloradské státní univerzity dospěly v období let 1991–2020 hurikánové sezony ke 13. pojmenované bouři v průměru až 24. října.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme