K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží silná tropická bouře. Může zesílit na hurikán

K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží tropická bouře Zeta, která v průběhu neděle postupně sílila v Karibiku a podle meteorologů pravděpodobně přeroste v hurikán. Meteorologové očekávají, že Zeta udeří ještě v pondělí na východní pobřeží Yucatánu, které je známé turistickými letovisky. V polovině týdne je bouře očekávána na jižním pobřeží Spojených států. Informovalo o tom americké Národní středisko pro hurikány.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží tropická bouře Zeta, která v průběhu neděle postupně sílila v Karibiku a podle meteorologů pravděpodobně přeroste v hurikán (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Zeta by mohla mít sílu hurikánu, až ve středu dorazí na jižní pobřeží USA. Může přinést vysoké pobřežní vlny, lijáky a vichr do oblasti sahající od státu Louisiana až po Floridu,“ uvedlo Národní středisko pro hurikány (NHC).

Vichr o síle 110 kilometrů v hodině, silný déšť. Nad mexickým Yucatánem zuří tropická bouře Gamma

Číst článek

Podle střediska by živel mohl ohrozit místní ropný průmysl. Vítr doprovázející bouři nyní dosahuje 95 kilometrů za hodinu, sdělilo NHC.

V mexickém městě Cancún a okolních letoviscích na poloostrově Yucatán způsobil tento měsíc chaos hurikán Delta, který narušil plány mexické vlády oživit turistický průmysl těžce postižený pandemií nemoci covid-19.

Minulý týden bylo ale již v oblasti opět téměř 60 000 turistů. Pro ně a pro místní obyvatele úřady zřídily 71 provizorních přístřešků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme