Švýcarsko 0:2 Česko

Trosky nalezené na Réunionu patří ztracenému boeingu, tvrdí už i francouzské úřady

Trosky nalezené na ostrově Réunion podle francouzské prokuratury patří zmizelému malajsijskému boeingu z letu MH370. Stroj s 239 lidmi na palubě se ztratil loni v březnu a dodnes není jasné, co přesně se s ním stalo. Kus křídla vyplavil oceán v červenci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzští policisté a vyšetřovatelé zkoumají úlomek křídla nalezený na ostrově Réunion

Francouzští policisté a vyšetřovatelé zkoumají úlomek křídla nalezený na ostrově Réunion | Zdroj: Reuters

Kus křídla ve Francii zkoumali letečtí experti z několika zemí. K určení původu trosek jim pomohly zbytky sériového čísla na klapce.

Že trosky určitě pocházejí ze ztraceného boeingu, už dříve tvrdila malajsijská vláda. Francouzské úřady však s definitivním potvrzením vyčkávaly.

Úřady se zároveň na ostrově Réunion a v jeho okolí snaží objevit další stopy, které by mohly objasnit, co se vlastně s letem MH370 stalo.

Stroj malajsijských aerolinií odstartoval 7. března 2014 v 17.41 SEČ. Boeing 777 s 239 lidmi na palubě mířil z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Letoun se zřejmě zřítil do Indického oceánu západně od australského města Perth. Mořské proudy pak mohly trosky zanést až k ostrovu Réunion, který se nachází u Madagaskaru.

ČRo, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme