Trosky ponorky Titan jsou v Kanadě. Vylovili je několik stovek metrů od vraku Titaniku

Loď s vyzdviženými troskami turistické ponorky Titan, která implodovala při plavbě k potopenému parníku Titanic s pěti lidmi na palubě, přistála u kanadských břehů. Vyšetřování tragédie začíná, informovala ve středu kanadská veřejnoprávní stanice CBC.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky ponorky Titan byly nalezeny jen pár stovek metrů od vraku Titanicu

Pětičlenná posádka ponorky s největší pravděpodobností zahynula při „katastrofální implozi", uvedly úřady | Zdroj: Reuters

Loď Horizon Atlantic se vrátila do přístavu St. John's na kanadském ostrově Nový Foundland deset dní poté, co bylo po ponorce Titan americké společnosti OceanGate Expeditions vyhlášeno pátrání. Její pětičlenná posádka s největší pravděpodobností zahynula při „katastrofální implozi", uvedly minulý týden úřady.

Obama: Ponorka Titan dostala víc mediální pozornosti než stovky pohřešovaných migrantů z potopené lodi

Číst článek

Jeřáb z lodi Horizon Atlantic přenesl na břeh do plachty zabalenou část ponorky, která zřejmě bývala její přídí. Na palubě se podle CBC nacházelo také dálkově ovládané plavidlo Odysseus, které ztroskotanou ponorku našlo jen několik stovek metrů od vraku Titaniku.

Kanadští a američtí vyšetřovatelé začali zkoumat trosky okamžitě poté, co Horizon Arctic zakotvila v přístavu. Jejich úkolem bude určit, co přesně zkázu ponorky způsobilo. Podle dosavadních informací bylo plavidlo při své plavbě vystaveno extrémnímu tlaku a odborníci firmu v minulosti upozorňovali, že její stroj není dostatečně otestovaný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme