Trump čelil v prezidentské debatě kritice za své výroky o muslimech

Donald Trump musel v debatě republikánských kandidátů na amerického prezidenta hájit své výroky o muslimech. Jako prezident by například prosazoval dočasný zákaz vstupu do Spojených států pro muslimy, kteří nemají americké občanství. Takové opatření by zahrnovalo i uprchlíky ze Sýrie. Jeho strategie ale vyvolala ostrou kritiku ostatních republikánských kandidátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na prezidenta Donald Trump | Zdroj: Reuters

Kandidát na prezidenta Jeb Bush tvrdí, že muslimské země musejí být součástí boje a koalice proti samozvanému Islámskému státu, kterou Spojené státy vedou. A je tedy absurdní přijímat proti muslimům zákazy.

Donald Trump je podle Bushe chaotický kandidát a Amerika takového velitele ozbrojených sil nepotřebuje.

Trump ale svou strategii hájí s tím, že nejde o diskriminaci, ale o otázku bezpečnosti. Jeho cílem je získat Američanům zpět jejich zemi a obnovit její slávu. Spojené státy už si podle Trumpa s předešlými prezidenty vytrpěly dost.

Televizní debata byla poslední diskuzí republikánských kandidátů před prezidentskými volbami. Na pódiu v Las Vegas se jich v hlavní části programu objevilo celkem devět. Mezi adepty na prezidenta vystoupila jako jediná žena podnikatelka Carly Fiorianová.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme