Trump chce opět snížit uprchlické kvóty. Spojené státy mají přijmout nanejvýš 45 tisíc běženců

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chce v nadcházejícím fiskálním roce začínajícím v říjnu přijmout maximálně 45 tisíc uprchlíků. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že Trump kvótu formálně oznámí v nadcházejících dnech. Na letošní fiskální rok byl strop nastavený ještě demokratickým prezidentem Barackem Obamou 110 tisíc běženců, Trump ale již dříve program omezil na 50 tisíc lidí.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Chystané opatření již administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa sdělila ve zprávě Kongresu.

V dokumentu se například uvádí, že pro Afriku činí limit 19 tisíc uprchlíků, pro Blízký východ a jižní Asii 17 500, pro Latinskou Ameriku a Karibik 1500 lidí a pro Evropu se Střední Asií 2000 běženců.

Snížení kvót podle AP odráží podle AP Trumpův postoj k přijímání běženců, který prokázal po lednovém nástupu do prezidentské funkce.

Trump totiž o více než polovinu snížil kvótu stanovenou na letošní fiskální rok, který končí v sobotu. Ačkoli limit činil 50 tisíc lidí, konečné číslo je odhadováno zhruba o 4000 běženců vyšší. Pro srovnání, o rok dříve za administrativy tehdejšího prezidenta Baracka Obamy přijaly Spojené státy necelých 85 tisíc uprchlíků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme