Sociální sítě Facebook i Twiter smazaly nebo zablokovaly Trumpovy výroky o covidu a chřipce

Americká stanice CNBC na svém webu píše o reakci Facebooku a Twitteru na post Donalda Trumpa. Napsal, že běžná chřipka je smrtonosnější než koronavirus. Facebook jeho zprávu ze sítě smazal, Twitter ji označil jako dezinformaci a zablokoval možnost jejího sdílení.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Šéf Bílého domu v dalším tweetu odkázal na sekci zákona, která platformám umožňuje závadný obsah upravovat, označovat i odstraňovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý přehled zahraničního tisku

CNBC připomíná, že Trump v květnu podepsal tzv. výkonné nařízení namířené proti údajné cenzuře ze strany Facebooku a Twitteru. Bylo to krátce poté, co druhá zmíněná sociální síť začala označovat nepřesné nebo zavádějící tweety. Hned v prvních hodinách označila dva Trumpovy příspěvky za nepřesné.

Americkému prezidentovi věnují média pozornost ještě z jiného důvodu. Řada z nich kritizuje Trumpovo vystoupení po návratu do Bílého domu. Američanům vzkázal, že se nemají bát nákazy koronavirem. Někteří lékaři označili jeho výrok za přinejmenším nezodpovědný.

Podle deníku The Washington Post mu dala nákaza koronavirem možnost restartovat svou prezidentskou kampaň. Mohl získat miliony nerozhodnutých voličů, kdyby svou nemoc nezlehčoval. Víkendový průzkum agentury Ipsos ukázal, že 65 procent Američanů si myslí, že kdyby Trump bral pandemii vážně, nejspíš by se sám nenakazil.

Trumpův problematický tweet ale ukazuje, že americký prezident má jinou strategii a doufá, že krize prostě vyšumí. Washington Post píše, že tahle taktika ale zatím nefungovala a neměla příznivý vliv ani na veřejné zdraví, ani na politiku. Situaci může jen zhoršit, uzavírá deník.

Flu season is coming up! Many people every year, sometimes over 100,000, and despite the Vaccine, die from the Flu. Are we going to close down our Country? No, we have learned to live with it, just like we are learning to live with Covid, in most populations far less lethal!!!

14:03 – 06. 10. 2020

Jan Bumba, Šárka Fenyková, Věra Luptáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme