Trump je prý nejméně oblíbený prezident za posledních 70 let. Je to průzkum z fake news medií, vzkazuje

Bezmála půl roku už Donald Trump úřaduje v Bílém domě, ale jeho výkon Američany zatím neohromil. Poslední průzkum amerického veřejného mínění ukázal, že to, jak Trump zastává prezidentský úřad, se líbí jen šestatřiceti procentům dotázaných. Jen málokterý z Trumpových předchůdců byl na začátku svého mandátu tak málo populární.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Donald Trump se výsledkům průzkumu brání protiútokem. Hovoří o tom, že průzkum přinesla takzvaná „fake news media“. „Těmto médiím jsme ještě donedávna říkali seriózní média,“ říká ve vysilání Radiožurnálu zahraničněpolitický analytik Milan Slezák.

Průzkum přinesla ABC a Washington Post. Trump uvedl, že tato média překrucují či převracejí demokracii a dodal, že takové průzkumy mají od jisté doby v sobě jakési mezery a že jsou nespolehlivé. 

Poslední argument, který Trump na adresu zveřejněných průzkumů vznesl, se týkal procentuelní podpory podle jeho informací. Řekl, že má důvěru bezmála 40 % Američanů, což je podle jeho slov na tuto dobu pěkné.

Zapomněl ovšem dodat, že takové preference neměl žádný z amerických prezidentů už 70 let. Dva jeho předchůdci v této době svého prvního mandátu měli kolem 60 %.

Z průzkumu vyplývá, že pouze 27 % Američanů soudí, že svět s Donaldem Trumpem je bezpečnější a dvě třetiny dotázaných kritizovaly schůzku jeho syna Donalda Trumpa juniora s ruskou právničkou a s dalšími lidmi.

msl, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme