Trump je prý nejméně oblíbený prezident za posledních 70 let. Je to průzkum z fake news medií, vzkazuje

Bezmála půl roku už Donald Trump úřaduje v Bílém domě, ale jeho výkon Američany zatím neohromil. Poslední průzkum amerického veřejného mínění ukázal, že to, jak Trump zastává prezidentský úřad, se líbí jen šestatřiceti procentům dotázaných. Jen málokterý z Trumpových předchůdců byl na začátku svého mandátu tak málo populární.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Donald Trump se výsledkům průzkumu brání protiútokem. Hovoří o tom, že průzkum přinesla takzvaná „fake news media“. „Těmto médiím jsme ještě donedávna říkali seriózní média,“ říká ve vysilání Radiožurnálu zahraničněpolitický analytik Milan Slezák.

Průzkum přinesla ABC a Washington Post. Trump uvedl, že tato média překrucují či převracejí demokracii a dodal, že takové průzkumy mají od jisté doby v sobě jakési mezery a že jsou nespolehlivé. 

Poslední argument, který Trump na adresu zveřejněných průzkumů vznesl, se týkal procentuelní podpory podle jeho informací. Řekl, že má důvěru bezmála 40 % Američanů, což je podle jeho slov na tuto dobu pěkné.

Zapomněl ovšem dodat, že takové preference neměl žádný z amerických prezidentů už 70 let. Dva jeho předchůdci v této době svého prvního mandátu měli kolem 60 %.

Z průzkumu vyplývá, že pouze 27 % Američanů soudí, že svět s Donaldem Trumpem je bezpečnější a dvě třetiny dotázaných kritizovaly schůzku jeho syna Donalda Trumpa juniora s ruskou právničkou a s dalšími lidmi.

msl, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme