Podle doktora se Trump z nákazy vyléčil. Může od soboty mezi lidi a chystá na mítink na Floridě

Americký prezident Donald Trump dokončil léčbu koronavirové nákazy, jeho stav je od pondělního návratu do Bílého domu stabilní a v sobotu se bude moci vrátit k plnění svých veřejných povinností. Oznámil to ve čtvrtek prezidentův lékař Sean Conley. Šéf Bílého domu později v rozhovoru se zpravodajskou televizí Fox News řekl, že by se v sobotu mohl zúčastnit mítinku, a to pravděpodobně na Floridě.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještě o minulém víkendu Trumpův lékařský tým informoval, že prezident začal brát dexametazon, který se po dobrých výsledcích britské klinické studie začal používat u pacientů s těžkým průběhem covidu-19 | Foto: Tom Brenner | Zdroj: Reuters

Očekávám, že prezident od té chvíle bude moci bez rizika obnovit své veřejné aktivity, uvedl lékař v komuniké Bílého domu. Conley v prohlášení uvedl, že Trump na léčbu reagoval nesmírně dobře.

Trump měl před týdnem pozitivní test na covid-19 a strávil několik dní ve vojenské nemocnici poblíž Washingtonu.

„Očekávám, že prezident od té chvíle bude moci bez rizika obnovit své veřejné aktivity,“ uvedl lékař v komuniké Bílého domu. Dále doplnil, že Trump na léčbu reagoval „nesmírně dobře“ | Foto: Sean P. Conley | Zdroj: White House

Ve čtvrtek Trump za přetrvávajících nejasností kolem svého zdravotního stavu vzkázal, že šest dní po ohlášení pozitivního testu na koronavirus už nebere skoro žádné léky a cítí se dobře. To později zopakoval i ve svém telefonickém interview s Fox News.

Trump také potvrdil, že se chce vrátit do kampaně před prezidentskými volbami, v nichž 3. listopadu vyzve demokratického kandidáta Joea Bidena. Myslím, že se pokusím uspořádat mítink v sobotu v noci, pokud budeme mít dost času ho zorganizovat, ale chceme udělat shromáždění... pravděpodobně na Floridě v sobotu v noci, možná se vrátím a jeden budu mít následující noc v Pensylvánii, řekl Trump.

Firmě Regeneron, jejíž lék Trump chválil, rostou akcie. Spojení s prezidentem sahá i do minulosti

Číst článek

Šéf Bílého domu také řekl, že v pátek pravděpodobně podstoupí další test na covid-19. Od pondělí zatím zůstává v Bílém domě.

Ještě o minulém víkendu Trumpův lékařský tým informoval, že prezident začal brát dexametazon, který se po dobrých výsledcích britské klinické studie začal používat u pacientů s těžkým průběhem covidu-19. Kromě toho dostal i několik dávek léku remdesivir a kyslíkovou podporu.

Ve čtvrtečním interview prezident znovu rizika spojená s koronavirem bagatelizoval a prohlásil, že jeho hospitalizace ve skutečnosti nebyla nutná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme