‚Měli by ho vyhodit.‘ Trump se kvůli spornému článku opřel do šéfa stanice CNN Zuckera

Americký prezident Donald Trump na twitteru kritizoval zpravodajskou televizi CNN a napsal, že šéf stanice Jeff Zucker by měl být odvolán. Důvodem je sporný článek, ve kterém CNN s odvoláním na nejmenované zdroje uvedla, že Trump předem věděl o schůzce svého syna Donalda mladšího a dalších členů tehdejší Trumpovy kampaně s ruskou právničkou, od které očekávali kompromitující informace o demokratické kandidátce Hillary Clintonové.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CNN uvedla, že bývalý Trumpův dlouholetý právník Michael Cohen tvrdí, že Trump o schůzce předem věděl – prezident ale takové tvrzení odmítá. Stanice přitom citovala anonymní zdroje, podle kterých je Cohen ochoten podělit se o tyto informace se zvláštním vyšetřovatelem Robertem Muellerem.

Ten vyšetřuje možnou konspiraci mezi Trumpovým týmem v kampani a Rusy. Cohen, který se mezitím v srpnu přiznal k finančním podvodům a k manipulacím při financování volební kampaně, Muellerovi spolupráci přislíbil.

‚Svrhnou vše, co jsme dosud udělali.‘ Trump varoval před vítězstvím demokratů ve volbách

Číst článek

Cohenův právní zástupce Lanny Davis v červencovém příspěvku CNN odmítl záležitosti týkající se zmíněné schůzky komentovat. Po Cohenově srpnovém přiznání Davis prohlásil, že materiál CNN se dostal do kolize s oficiálním vyšetřováním. Dodal také, že Cohenův právní tým nebyl oním anonymním zdrojem.

Poté v rozhovoru s listem The Washington Post odmítl pravdivost zprávy CNN potvrdit a také vycouval z tvrzení, že by Cohen mohl poskytnout Muellerovi informace, které by ukazovaly, že Trump o schůzce předem věděl. Nakonec Davis v pondělí serveru BuzzFeed řekl, že byl tím anonymním zdrojem CNN, čímž popřel svá předchozí tvrzení.

CNN stažení odmítá

CNN si za původní zprávou nadále stojí a výzvy ke stažení materiálu odmítá. Podle portálu Business Insider je televize připravena informace opravit, pokud se ukážou jako nepravdivé, což ale teď není možné ověřit. Televize také uvedla, že Davis nebyl jediným z hlavních zdrojů.

Právní experti se shodují, že Davisův názorový obrat může Cohena značně poškodit, neboť tak vznikají pochyby o Cohenově důvěryhodnosti.

Google umlčuje hlasy konzervativců, stěžuje si Trump na vyhledavač

Číst článek

Jedním z autorů sporné zprávy CNN je Carl Bernstein, který spolu s kolegou Bobem Woodwardem sehráli klíčovou roli v politické aféře Watergate. Ta vedla k rezignaci amerického prezidenta Richarda Nixona. Bernstein s Woodwardem za investigativní žurnalistiku v aféře Watergate získali prestižní Pulitzerovu cenu.

Trump na twitteru Bernsteina označil za člověka, který žije v minulosti a přemýšlí jako zdegenerovaný pošetilec. „Vymýšlí si příběh za příběhem a celá země se mu směje,“ napsal Trump. Své příznivce také varoval, aby nečetli zprávy, které se opírají o výpovědi anonymních zdrojů, neboť to jsou výmysly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme