Trump ohlásil velký zátah proti migrantům. Podle prezidenta USA může být zadrženo až 2000 rodin

Americké úřady plánují o víkendu začít v deseti městech zatýkat přistěhovalce určené k vyhoštění. Podle agentury Reuters to v pátek oznámil prezident Donald Trump. Následné deportace mají odradit migranty především ze středoamerických zemí, aby se vydávali do Spojených států.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Přišli ilegálně,“ řekl Trump novinářům v Bílém domě s tím, že imigrační policie migranty „pošle zpět do jejich zemí“. | Foto: dam | Zdroj: Reuters

Trump minulý měsíc avizoval rozsáhlou operaci, při níž mělo být zadrženo až 2000 rodin, které nedávno přišly nelegálně do USA a obdržely již deportační příkaz. Šéf administrativy však opatření o dva týdny odložil ve snaze najít kompromisní dohodu s opozičními demokraty, kteří se k plánu stavějí kriticky.

Trump je nestabilní a neschopný, psal domů diplomat. ‚Platíme ho za upřímnost,‘ reaguje Británie

Číst článek

„Přišli ilegálně,“ řekl Trump novinářům v Bílém domě s tím, že imigrační policie migranty „pošle zpět do jejich zemí“. Zadržení přistěhovalců bez dokladů budou mít na starosti agenti vládního Úřadu pro imigraci a cla.

Trumpův plán již dříve ostře napadli opoziční demokraté. Šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová prohlásila, že chystaná razie by „vedla k teroru“ a rozdělila rodiny migrantů. „Prezidentův záměr nijak nerozlišuje mezi porušením administrativních pravidel a spácháním vážného zločinu,“ konstatovala Pelosiová, která je nejvýše postaveným představitelem demokratů v ústavních institucích USA.

Zátah bude proveden zhruba v desítce měst včetně Chicaga, Miami nebo Los Angeles. Podle výkonného ředitele Úřadu pro imigraci a cla Marka Morgana má odradit další občany středoamerických zemí, aby se do Spojených států vydávali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme