Trump mladší od Rusů čekal kompromitující informace o Clintonové, přiznal v Senátu, píší N. Y. Times

Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší ve čtvrtek před soudním výborem amerického Senátu přiznal, že se loni sešel s ruskou právničkou, protože mohla disponovat kompromitujícími informacemi o Hillary Clintonové, soupeřce jeho otce v kampani před prezidentskými volbami. Informuje o tom deník The New York Times s odvoláním na připravené prohlášení, ze kterého Trump mladší četl před zahájením svého vystoupení v senátním výboru.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší syn Donalda Trumpa, Donald Trump mladší | Foto: ČTK/AP

Trump mladší zároveň prohlásil, že schůzka nic nepřinesla, a zdůraznil, že se nikdy tajně nedohadoval s Rusy na ovlivnění amerických prezidentských voleb.

Schůzku s Nataljí Veselnickou, která má podle médií kontakty na ruské vedení, odůvodnil snahou o posouzení „způsobilosti" Clintonové stát se prezidentkou.

Odtajněné e-maily v plném znění. Přečtěte si, jak Trump ml. smlouval schůzku s 'právničkou Kremlu'

Číst článek

Čtvrteční jednání senátního výboru, které je uzavřené a má trvat několik hodin, zahájil prezidentův syn více než čtvrthodinovým úvodním prohlášením, po němž mu senátoři začali klást dotazy.

Trumpově schůzce z června 2016 byli přítomni rovněž Trumpův zeť Jared Kushner a tehdejší šéf Trumpovy kampaně Paul Manafort. Oba vypovídali koncem července před výbory pro tajné služby obou komor Kongresu.

Vliv Ruska na loňské americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme