Trump ohrozil vojáky v Iráku. Není kvalifikovaný pro úřad prezidenta, řekl Biden

Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald Trump nemá podle současného viceprezidenta Joea Bidena ponětí o zahraniční politice. Biden v pondělí vystoupil poprvé po boku kandidátky demokratů Hillary Clintonové ve Scrantonu v Pensylvánii. Řekl, že když Trump označil prezidenta Obamu za zakladatele Islámského státu, zvýšil tím nebezpečí pro americké vojáky působící v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viceprezident Joe Biden | Zdroj: Reuters

„Trump už nyní činí z naší země méně bezpečné místo," řekl viceprezident Biden. Trump podle něj nemá ponětí o zahraniční politice, o životě amerických pracujících či o mimoamerických tématech.

„Snaží se nám tvrdit, že má zájem o střední třídu? Dejte mi pokoj, takový nesmysl," uvedl Biden.

Podle něj republikánský kandidát nemá předpoklady stát se prezidentem, chybí mu zkušenost se zahraniční politikou a také zájem dovědět se něco o mezinárodních výzvách.

Biden prohlásil, že kdyby byl Trump prezidentem, nenabádal by svého syna Beaua ke službě v armádě, protože by Trumpa nepovažoval za důvěryhodného vůdce. Bidenův syn Beau zemřel loni na rakovinu.

Biden před shromážděnými řekl, že zvolení Clintonové jako první ženy do Bílého domu bude mít dopad na ženy v celé Americe.

Podle něj voliči Clintonovou znají jako „chytrou, tvrdou a inteligentní", ale nevědí o její snaze zlepšit životy amerických dělníků i střední třídy.

„V těchto volbách je jenom jedna osoba, která vám pomůže, a to je Hillary Clintonová," prohlásil Biden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme