Protitrumpovské demonstrace na Haiti skončily uzavřením ambasády v Port-au-Prince

Stovky obyvatel Haiti v pondělí demonstrovaly proti politice amerického prezidenta Donalda Trumpa, jehož vláda zásadně omezila možnosti Haiťanů získat v USA pracovní vízum. Kvůli protestu musela být uzavřena americká ambasáda v haitské metropoli Port-au-Prince, k níž měl pochod rozzlobených obyvatel Haiti namířeno. Informovala o tom agentura AP.

Port-au-Prince Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než tisícovka Haiťanů se vydala k americkému velvyslanectví v Port-au-Prince.

Více než tisícovka Haiťanů se vydala k americkému velvyslanectví v Port-au-Prince. | Foto: Andres Martinez Casares | Zdroj: Reuters

Více než tisícovka lidí se vydala k americkému velvyslanectví, kam jim znemožnily cestu bariéry postavené haitskou policií.

Někteří demonstranti kvůli tomu házeli na policisty kameny, na což strážci pořádku odpovídali slzným plynem.

Trumpova vláda se minulý týden rozhodla ukončit program poskytování krátkodobých pracovních víz, díky kterému mohlo v USA přechodně pobývat na 60 000 Haiťanů zaměstnaných sezonními pracemi.

Obyvatele jedné z nejchudších zemí karibského regionu rovněž rozčílil Trumpův výrok, v němž prezident podle některých politiků hanlivě označil Haiti a některé africké země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme