Chtěla Trumpa zabít ricinem, teď půjde na 22 let do vězení. Kanaďanka se ale považuje za aktivistku

Kanaďanku, která chtěla zabít tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa vysoce jedovatým ricinem, poslal ve čtvrtek americký soud na téměř 22 let do vězení. Informuje o tom zpravodajský server BBC News.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý americký prezident Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump | Zdroj: Profimedia

Dnes šestapadesátiletá Pascale Ferrierová, která má také francouzské občanství, v září 2020 poslala do Bílého domu dopis adresovaný Trumpovi, který obsahoval ricin.

Psaní, v němž také politika vyzvala, aby ukončil svou volební kampaň, se ale podařilo včas zachytit. Trumpa nakonec ve volbách v roce 2020 porazil nynější prezident Joe Biden.

Americké úřady včas odhalily obálku se smrtícím ricinem. Byla adresovaná Bílému domu

Číst článek

Ferrierová, kterou policisté i díky otiskům prstů zatkli pár dní po objevení dopisu, se k činu přiznala. Uvedla, že lituje toho, že se jí plán nepodařilo uskutečnit a Trumpa zastavit. Soudu také sdělila, že se považuje za aktivistku, a nikoliv teroristku.

Podobná psaní Ferrierová poslala i osmi činitelům v Texasu.

Soudkyně Dabney Friedrichová jednání ženy označila za „potenciálně smrtící“ a „škodlivé pro společnost“. Až si Ferrierová odpyká svůj trest, bude ze Spojených států deportována.

Ricin může být smrtelný už ve velmi malých dávkách a neexistuje proti němu protilátka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme