Plynovod Nord Stream 2 je středem sváru Ruska a Spojených států, Moskvě se nelíbí zavedené sankce

Rusko znovu kritizuje americké sankce kvůli plynovodu Nord Stream 2. Podle Moskvy Spojené státy překročily mezník ve své zahraniční politice. Sankce kritizovaly i Německo a Evropská unie. Jejich zavedení v pátek podepsal americký prezident Donald Trump. Potrubí podle něj ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy. Plynovod Nord Stream 2 má přivádět ruský plyn přes Baltské moře do Německa.

Moska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstavba plynovodu Nord Stream 2 v oblasti kolem Leningradu. | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Ruské ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že se zájmem sleduje, jak Spojené státy zavádí sankce proti svým vlastním spojencům.

Trump uvalil sankce na podniky spojené s výstabou plynovodu Nord Stream 2. Projekt to ale nezastaví

Číst článek

Kromě firem podílejících se na stavbě plynovodu Nord Stream 2 se to týká taky těch zapojených do stavby plynovodu Turkish Stream. Ten už je ale prakticky hotový a v lednu ho mají oficiálně spustit prezidenti Ruska a Turecka.

Jak tvrdí ruské ministerstvo zahraničí, důvodem amerických sankcí prý není jenom snaha poškodit ruský export. Washington se podle ruské diplomacie taky snaží Evropě vnutit americký zkapalněný plyn a ekonomicky ji oslabit. 

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme