Trump se odvolal proti rozhodnutí soudu, které dál zmírnilo jeho protiimigrační dekret

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa se odvolala k nejvyššímu soudu proti rozhodnutí soudu nižší instance, který v pátek dál zmírnil omezení pro cesty občanů šesti většinově muslimských zemí do Spojených států. Informovala o tom v sobotu agentura AP.

Washington DC Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump při podepisování dekretu v Oválné pracovně | Zdroj: Reuters

Ministerstvo spravedlnosti podalo v pátek večer místního času odvolání, v němž žádá zrušení rozhodnutí havajského federálního soudu z předchozího dne.

Trumpův imigrační dekret zpátky ve hře. Jak rozumět rozhodnutí nejvyššího soudu?

Číst článek

Soud totiž ve čtvrtek rozhodl, že do USA za příbuznými může z daných šesti zemí nově cestovat i širší rodina, jako jsou prarodiče nebo strýcové a tety. Trumpova administrativa dosud víza vydávala jen rodičům, dětem, sourozencům nebo snoubencům, kteří chtěli v USA navštívit své blízké.

Federální soud na Havaji tímto dále zmírnil přísný výklad odblokovaného protiimigračního dekretu prezidenta Trumpa, který se týká obyvatel Íránu, Sýrie, Libye, Jemenu, Súdánu a Somálska.

Podle Trumpa je toto exekutivní nařízení potřeba pro zajištění bezpečnosti Spojených států.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme