Trump se snažil ovlivňovat šéfa FBI Comeyho, tvrdí CNN

Bývalý šéf americké FBI James Comey je přesvědčen, že se ho Donald Trump pokoušel ovlivňovat. Uvedla to americká CNN s odvoláním na své anonymní zdroje.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey

Šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey | Zdroj: Reuters

Comeyho šéf Bílého domu odvolal uprostřed vyšetřování, zda Trumpův volební tým spolupracoval s Ruskem. Americký prezident už dříve popřel, že by bývalého šéfa FBI žádal, aby vyšetřování ukončil.

Comey by měl na konci května vypovídat i před Senátním výborem pro zpravodajské služby. Už dříve prohlásil, že Donald Trump při vzájemných jednáních nedodržoval obvyklé postupy. Po šéfovi FBI například údajně požadoval, aby vyšetřování ukončil nebo po něm žádal informace.

Americký prezident Donald Trump minulý týden v rozhovoru s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem nazval právě propuštěného šéfa FBI Jamese Comeyho šílencem. Napsal to v pátek list The New York Times s odvoláním na osoby obeznámené se zápisem rozhovoru. Prezident prý řekl, že čelil kvůli Rusku velkému tlaku, který Comeyho odchodem zmizel.

Jakub Lucký, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme