Prezident Si popřál Trumpovi brzké uzdravení, informovala média. Ten nazývá covid čínským virem

Čínský prezident Si Ťin-pching v sobotu zaslal vzkaz svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi a popřál jemu i první dámě Spojených států brzké uzdravení po nákaze koronavirem. Uvádí to čínská státní média. Trump byl v noci na sobotu s příznaky covidu-19 přepraven do vojenské nemocnice za Washingtonem, kde by měl strávit několik dní.

Peking/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník strany čínské komunistické strany a prezident Si Ťin-pching | Foto: Jason Lee | Zdroj: Reuters

Zpráva o reakci Si Ťin-pchinga přichází po podobně stručné informaci o pátečním vyjádření čínského ministerstva zahraničí.

VIDEO: Nakažený prezident Trump odletěl do nemocnice. Lékaři mu podali remdesivir

Číst článek

Státní zpravodajská agentura Nová Čína na svém webu bez dalších podrobností uvedla, že čínský prezident „adresoval v sobotu své přání brzkého uzdravení“ prezidentu Trumpovi a jeho manželce Melanii.

Už předtím přišla vyjádření v tomto duchu od lídrů prakticky z celého světa, mimo jiné i z Berlína, Moskvy, nebo Jižní Koreje. Vztahy mezi Washingtonem a Pekingem jsou v poslední době mimořádně napjaté, přičemž jedním z témat diplomatických třenic je i šíření koronaviru, které v Číně začalo.

Prezident Trump o SARS-CoV-2 hovoří jako o „čínském viru“ a po prvotním vyzdvihování čínských opatření začal na jaře postup čínských úřadů tvrdě kritizovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme