Trump si vzal na paškál zdraví Clintonové: Myslíte, že by tohle zvládla?

Ačkoli lékařka Hillary Clintonové ujistila Američany o solidním zdraví své pacientky, Donald Trump se užitečné munice vzdát nehodlá. Potvrdil to na středečním setkání s voliči v Ohiu, kde zdravotní stav své soupeřky poprvé otevřeně zpochybnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump na předvolebním setkání s voliči v Ohiu. | Zdroj: Reuters

„Myslíte, že je to jednoduché?“ pronesl před početným publikem, které se shromáždilo na basketbalovém stadionu ve městě Canton. „V téhle krásné místnosti je 122 stupňů. (Fahrenheita, tedy 50 °C – pozn. red.) Je tu vedro a vedro je všude, kde vystupuju, protože jsou tam tak velké davy. Tak vám nevím, lidi. Myslíte si, že by Hillary Clintonová byla schopná stát tady a hodinu tohle dělat? Já nevím.“

Republikánský uchazeč o Bílý dům se tak dotkl nedělního klopýtnutí Clintonové na slavnostní pietě za oběti 11. září. Demokratická kandidátka musela ceremoniál předčasně opustit kvůli nevolnosti způsobené zápalem plic a s ním souvisejícím vyčerpáním a dehydratací. Její štáb tehdy uvedl, že se cítila „přehřátá“.

'Plně schopná' Clintonová

Trump ukazuje potvrzení od kamaráda doktora, říká odborník. Co má volič právo vědět o zdraví politiků?

Číst článek

Ve středu pak vystoupil s prohlášením Lisy Bardackové, osobní lékařky Clintonové. Ta oznámila, že pacientka se díky antibiotické léčbě a odpočinku „dobře uzdravuje“. Doplnila, že výsledky komplexní tělesné prohlídky prokázaly celkově bezproblémový fyzický stav Clintonové, a ujistila, že prezidentská aspirantka je ve „výborné duševní kondici“.

Lékařka zveřejnila také detailní údaje o krevním tlaku Clintonové, hladině cholesterolu, mamografickém vyšetření, vakcinaci či lécích, které demokratická kandidátka užívá. „Je zdravá a plně schopná sloužit jako prezidentka USA,“ shrnula doktorka Bardacková.

'Jako ve třiceti'

Podrobné informace o svém zdravotním stavu přislíbil na začátku týdne také Donald Trump. Využil k tomu populární televizní pořad The Dr. Oz Show, kde prezentoval výsledky nejnovější lékařské prohlídky.

Cítím se jako ve třiceti, prohlásil Trump ve televizním pořadu The Dr. Oz Show. | Foto: Reuters

Záznam bude odvysílán až ve čtvrtek, ale v krátké ukázce zveřejněné agenturou Reuters Trump tvrdí, že „se dnes cítí stejně dobře, jako když mu bylo 30.“

Navzdory tomu přiznal, že by se o své zdraví mohl starat lépe. Prohlásil, že má velkou slabost pro fastfoodová jídla – na rozdíl od cvičení. Usoudil také, že by mu neuškodilo trochu zhubnout.

Trumpovým stoupencům v Ohiu však případná nadváha jejich favorita nevadí. Podle posledních předvolebních průzkumů získal v tomto klíčovém státě nad Clintonovou pětiprocentní náskok.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme