Trump ohlásil vznik vlastní sociální sítě. Aplikace Truth Social by měla začít fungovat zkušebně v listopadu

Bývalý americký prezident Donald Trump v noci ze středy na čtvrtek ohlásil vznik vlastní sociální sítě. Nová aplikace má konkurovat velkým americkým digitálním firmám a postavit se jejich tyranii, dodal Trump. Služba by podle plánů měla být spuštěna ve zkušebním provozu v listopadu, uvedla agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý americký prezident Donald Trump v noci ze středy na čtvrtek ohlásil vznik vlastní sociální sítě | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

O vytvoření vlastní sociální sítě Trump hovořil poté, co provozovatelé sociálních sítí Facebook a Twitter zrušili jeho profily v souvislosti s útoky na sídlo amerického parlamentu Kapitol z letošního 6. ledna.

‚Kdo jsou, aby nám diktovali, co je dobré a co zlé.‘ Trump chválí Nigérii za zablokování Twitteru

Číst článek

Podle agentury Bloomberg Twitter, kde Trumpa sledovalo až 80 milionů profilů, vyloučil bývalého prezidenta natrvalo. V případě Facebooku je Trumpův profil zablokován nejméně do roku 2023.

Na nepříznivé zacházení na největších sociálních sítí si Trump stěžoval i ve středu. „Žijeme ve světě, kde je Tálibán hojně zastoupen na twitteru, vašeho milovaného prezidenta tam ale umlčeli,“ uvedl Trump s tím, že takový stav je pro něj nepřijatelný.

Twitter a další sociální sítě patřily k hlavním komunikačním kanálům mezi Trumpem a jeho voliči. Bez nich je závislý na pořádání mítinků či rozhovorech na spřátelených stanicích. Vytvořením nové sociální sítě se bývalý prezident podle agentury Bloomberg zřejmě snaží navázat nové spojení se svými příznivci.

Společnost Trump Media & Technology Group, které Trump šéfuje, by podle plánů měla spustit aplikaci Truth Social ve zkušebním provozu v listopadu. S celostátní rozvojem nové sociální sítě firma počítá v příštím roce. Společnost chce také vstoupit na burzu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme