Trump ve svých klubech vystavuje falešné obálky časopisu Time. Magazín požaduje jejich stažení

Titulní strana magazínu Time s fotografií současného amerického prezidenta a titulkem „Donald Trump: Apprentice je televizní hit!“, která visela v několika Trumpových golfových klubech, je falešná. Upozornil na to The Washington Post. Time nyní požaduje jejich stažení.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na horním okraji stránky hlásají velká písmena že: „TRUMP ZDOLÁVÁ VŠECHNY FRONTY...DOKONCE I TELEVIZI!"

Obálka byla podle všeho vystavena ještě v dalších čtyřech golfových klubech.

Podle mluvčího časopisu Time ale snímek - datovaný na 1. března 2009 - nikdy v magazínu v žádné formě nevyšel. Ve skutečnosti se na obálce březnového vydání objevila herečka Kate Winsletová.

Time proto Trumpovu společnost vyzval, aby obálky přestala vystavovat.

Na první pohled vypadá obálka velmi autenticky, ale při bližším zkoumání se ukáže, že červený rámeček je moc tenký, chybí mu bílé orámování a používání vykřičníků je nezvyklé.

The Post dodal, že Trump byl na titulní straně magazínu před svým nástupem do politiky pouze jednou, a to v roce 1989, kdy byl znám jako newyorský magnát. Naposledy byl pak v prosinci loňského roku po výhře amerických prezidentských volbách jmenován osobností roku.

Prezidentova mluvčí Sarah Huckabee Sandersová oznámila, že „výzdobu" prezidentových klubů nebude komentovat.

Poslední rozruch kolem amerického prezidenta opět vyvolal veselé reakce na twitteru a dalších sociálních sítí, informoval The Guardian.

Dominika Perlínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme