Trump věděl o kontaktech svého bezpečnostního poradce Flynna s ruskými diplomaty

Americký prezident Donald Trump věděl několik týdnů, že jeho bezpečnostní poradce Michael Flynn udržoval styky s Ruskem. Uvedl to mluvčí Bílého domu Sean Spicer. O rezignaci ale Trump požádal Flynna až poté, co v něj ztratil důvěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump | Foto: White House Press Office, CC0 Public domain

Donalda Trumpa znepokojilo především to, že hlavní bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn nesprávně informoval viceprezidenta Mika Pence, který ho pak bránil před médii.

Generál Flynn čelí obvinění, že ještě před nástupem do funkce jednal s ruským velvyslancem o amerických sankcích. Podle Trumpovy administrativy Flynn nespáchal nic nelegálního. Senátní výbor ho ale kvůli kontaktu s ruskými diplomaty hodlá vyšetřovat.

Trumpovu vládu infikovala rusofobie, komentují v Moskvě pád vlivného poradce Flynna

Číst článek

Hlavní bezpečnostní poradce Bílého domu Flynn odstoupil po necelém měsíci ze své funkce v pondělí. „Nedopatřením jsem poskytnul viceprezidentovi a dalším neúplné informace o mých telefonních hovorech s ruským velvyslancem. Upřímně jsem se omluvil prezidentovi i viceprezidentovi, kteří přijali mou omluvu,“ napsal Flynn podle kopie rezignačního dopisu, kterou má k dispozici americký server CNN.

Úřadujícím bezpečnostním poradcem amerického prezidenta se dočasně stal generál ve výslužbě Keith Kellogg.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme