Trump žádá ideologické prověřování přistěhovalců i návštěvníků Spojených států

Republikán Donald Trump vyzývá k "extrémnímu prověřování" imigrantů do Spojených států i návštěvníků země. Opatření je součástí zahraničně politických plánů prezidentského kandidáta. Trump přirovnal boj proti islámskému terorismu k hrozbám studené války. Z nárůstu extremismu a nástupu Islámského státu znovu obvinil prezidenta Baracka Obamu a demokratickou konkurentku Hillary Clintonovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald Trump | Zdroj: Reuters

Donald Trump slibuje voličům zavedení "ideologických testů", které by prověřily uchazeče o imigraci i víza. Zpřísnění kontrol by mělo znemožnit vstup do země těm, kdo sympatizují s extremistickými skupinami či nesdílejí americké hodnoty.

Přísná imigrační pravidla jsou v centru plánů republikánského kandidáta, jak porazit hnutí Islámský stát. Z jeho rozkvětu Donald Trump znovu obvinil současného prezidenta i demokratickou protikandidátku.

Viceprezident Joe Biden, který přijel podpořit na mítink do Pennsylvánie Hillary Clintonovou, označil Donalda Trumpa za “nebezpečného”, jeho návrhy za “neamerické”. Republikánského kandidáta obvinil z ignorování ústavy.

Kandidátka demokratů Hillary Clintonová a viceprezident USA Joe Biden | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme