Trumpova manželka řečnila na sjezdu republikánů. Použila část projevu Obamové

Manželka Donalda Trumpa Melania čelí kvůli svému projevu na nominačním sjezdu republikánů v Clevelandu obvinění z plagiátorství. Trumpová byla hlavní hvězdou prvního dne stranického sjezdu. V řeči o budoucím kandidátovi označila Donalda Trumpa za laskavého a starostlivého lídra. Jak upozornila například CNN, části jejího projevu se ale shodovaly s osm let starým projevem Michelle Obamové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezd republikánské strany v Clevelandu. Donald Trump a jeho žena Melania | Zdroj: Reuters

Melania Trumpová se snažila vylepšit image svého manžela, který čelí kritice za výroky na adresu menšin, žen i politických oponentů. Bývalá modelka původem ze Slovinska, která americké občanství získala v roce 2006, přesvědčovala republikánskou arénu o tom, že Donald Trump chce zemi sjednotit, a ne rozdělit. Podle ní je to talentovaný a soucitný lídr.

Její projev sklidil u publika aplaus. Vzápětí se ale objevilo podezření, že části jejího projevu byly plagiátem řeči, kterou pronesla k demokratickým straníkům na sjezdu v roce 2008 současná první dáma Michelle Obamová.

Bílý dům se zatím k podezření, zdokumentovaném doslovnými videonahrávkami, nevyjádřil. Stejně tak ani volební tým Donalda Trumpa.

Melanie Trumpová podle médií pracovala s profesionálním autorem projevů.

Historický sjezd, shodují se republikáni. Kvůli Trumpovi ale část stranických špiček nedorazila

Číst článek

Sjezd republikánské strany v Clevelandu. Donald Trump a jeho žena Melania | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme