Od Trumpa odchází ředitelka tiskového oddělení, Hope Hicksová pro něj pracovala roky

Hope Hicksová, ředitelka tiskového oddělení Bílého domu, ve středu rezignovala. Stalo se tak den poté, co ji ve Sněmovně reprezentantů devět hodin vyslýchal výbor pro tajné služby, a to v souvislosti s vyšetřováním zasahování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016.

Washington (Aktualizováno: 1:02 1. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosavadní ředitelka tiskového oddělení Bílého domu Hope Hicksová. | Foto: Carlo Allegri | Zdroj: Reuters

Devětadvacetiletá Hicksová, jedna z nejloajálnějších spolupracovnic prezidenta Donalda Trumpa, v Kongresu přiznala „nevinné lži“ ve prospěch současného šéfa Bílého domu.

Podle Maggie Habermanové z The New York Times ale rezignace nesouvisí s výslechem. O odchodu prý uvažovala už několik měsíců.

Vděk prezidentovi

„Neexistují slova, která by adekvátně vyjádřila můj vděk prezidentu Trumpovi,“ napsala nyní v prohlášení. „Přeji prezidentovi a jeho administrativě to nejlepší při vedení naší země.“

Hope Hicksová byla Trumpovou mluvčí už během volební kampaně. Ještě předtím působila v jeho konglomerátu The Trump Organization a podle serveru The Guardian patřila k nejdéle působícím poradcům Donalda Trumpa.

„Hope je výjimečná a během posledních tří let odvedla skvělou práci,“ ocenil ji prezident. „Je chytrá a přemýšlivá, vskutku skvělý člověk. Budu ji po svém boku postrádat,“ dodal s tím, že chápe, že chce čelit novým výzvám.

„Jsem si jistý, že v budoucnu budeme opět spolupracovat.“

Rozepře kvůli poradci

Bílý dům prý neznal rozsah prohřešků poradce Portera. 'Mnozí z nás si měli počínat lépe,' řekl mluvčí

Číst článek

Prezident Trump byl nicméně podle televize CNN v poslední době s Hicksovou nespokojen. Důvodem byly události kolem vlivného poradce Bílého domu Roba Portera. Ten začátkem února rezignoval kvůli obvinění z domácího násilí.

Hicksová s několika dalšími lidmi z prezidentova okolí bez konzultace s Trumpem sepsala prohlášení, v němž se Bílý dům Portera zastal. Trump následně podle CNN řekl, že má pocit, že v tomto případě dala Hicksová přednost osobním zájmům před prezidentovými.

Kdy přesně Hicksová z funkce odejde, zatím není známo, ale mělo by to být během několika týdnů.

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme